Centrum Edukacji Renoma zaprasza na 14.godzinne szkolenie z Masażu bańką chińską i gorącymi kamieniami, które odbędzie się dnia 3 sierpnia 2019 roku.

 

Masaż ma szerokie zastosowanie w fizjoterapii. Jak potwierdzają specjaliści, masaż w sposób nieinwazyjny jest w stanie pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia, niwelując dolegliwości bólowe, usprawniając naturalne procesy, czy redukując napięcie nie tylko mięśniowe, ale też psychiczne. Używając do masażu przyborów takich jak kamienie, świeca czy popularne bańki chińskie możemy dodatkowo poszerzyć wachlarz możliwości i ukierunkować działanie zabiegu na konkretną dolegliwość.
* masaż bańką chińską – wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Szczególnie polecany jako metoda antycellulitowa, poprawiająca ukrwienie. Już kilka zabiegów może przynieść korzystny efekt estetyczny, ukoić ból kręgosłupa czy spiętych mięśni. Tego typu masaż można wykonać w domowych warunkach, po zakupie zestawu gumowych baniek chińskich,
* masaż gorącymi kamieniami – rodzaj masażu wywodzący się z Indii, o niemal wielotysięcznej historii. Łączy w sobie techniki termoterapii, masażu limfatycznego, masażu klasycznego i aromaterapii. Kamienie rozkładane są na ciele zgodnie z mapą tzw. czakr i mają szerokie właściwości; masaż odżywia skórę, poprawia ukrwienie, krążenie, elastyczność mięśni i metabolizm. Do głównych wskazań do tego typu masażu zaliczyć możemy przede wszystkim przemęczenie, depresję, zaburzenia snu, rwy kulszowe i ramienne, stany pourazowe i poudarowe, bóle mięśniowe czy otyłość.

 

 

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje zaświadczenie na druku MEN o jego ukończeniu oraz Certyfikat w języku polskim i angielskim.

 

 

Cena szkolenia: 399 zł
Długość: 14 godzin szkoleniowych

 

 

Plan szkolenia:1. MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI
– historia masażu gorącymi kamieniami,
– rodzaje kamieni wykorzystywanych w masażu,
– wskazania i przeciwwskazania do wykonywania masażu,
– wpływ ciepła na organizm, termoregulacja,
– zasady masażu gorącymi kamieniami oraz wpływ masażu na organizm,
– metodyka wykonywania zabiegu,
– omówienie efektów zabiegu,
– przygotowanie stanowiska i kamieni do zabiegu,
– higiena, czyszczenie kamieni,
– chromoterapia,
– praktyczna nauka masażu: pokaz masażu, zajęcia praktyczne.

 

2. MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ
– historia i pochodzenie baniek chińskich,
– wskazania, przeciwwskazania do zabiegu,
– oddziaływanie masażu na organizm człowieka, reakcje organizmu,
– zasady wykonywania masażu,
– rodzaje baniek do masażu,
– łączenie masażu z innymi metodami,
– masaż leczniczy bańką chińską- część praktyczna,
– masaż antycellulitowy- część praktyczna.

 

 

Zapisy i więcej informacji: 
m.kurc@szkolarenoma.pl
Tel. 513-806-309