Szkoła higienistek stomatologicznych Kraków

Jeśli cechujesz się dokładnością i sumiennością, zdyscyplinowaniem, życzliwością i cierpliwością do ludzi, opanowaniem i kontrolą w trudnych sytuacjach, a dodatkowo interesujesz się wiedzą z zakresu medycyny i być może zastanawiasz się nad zmianą pracy – szkoła higienistek stomatologicznych w Krakowie jest właśnie dla Ciebie. Ponieważ szybki rozwój stomatologii wymaga od higienistek wiedzy z wielu dziedzin, każdy znajdzie w tym zawodzie coś ciekawego dla siebie. Higienistka stomatologiczna powinna bowiem znać zasady ergonomii i komunikacji interpersonalnej, techniki pracy przy zabiegach implantologicznych i chirurgicznych, umieć wykonywać zabiegi profilaktyczno-lecznicze oraz wypełniać dokumentację medyczną. Jednym z najważniejszych celów pracy higienistki stomatologicznej jest promocja zdrowia jamy ustnej. To właśnie do niej należy uświadamianie społeczeństwa w tym zakresie, co nie jest trudne, ponieważ to higienistka zazwyczaj poświęca pacjentowi więcej czasu niż lekarz stomatolog. Tej kluczowej umiejętności, jaką jest rozmowa z pacjentem, nauczysz się również w bezpłatnej szkole policealnej Renoma.

Higienistka stomatologiczna

Sylwetka absolwenta

Absolwent szkoły higienistek stomatologicznych w Krakowie potrafi, pod nadzorem lekarza stomatologa, wykonywać zabiegi profilaktyczno-lecznicze i rehabilitacyjne, wstępne badania diagnostyczne, a także piaskowanie, skaling, polerowanie, lakowanie i lakierowanie zębów, impregnacje zębów mlecznych u dzieci. Posiada rozległą wiedzę na temat zdrowia jamy ustnej i potrafi edukować swoich pacjentów w tym zakresie. Po zakończeniu nauki może prowadzić także własną działalność gospodarczą, współpracując z wieloma gabinetami stomatologicznymi.

Tutaj znajdziesz zatrudnienie

Z roku na rok sytuacja higienistek stomatologicznych staje się coraz lepsza. Przedstawiciele tego zawodu są coraz częściej doceniani przez pracodawców. Ukończenie szkoły higienistek stomatologicznych w Krakowie daje wiele możliwości na rynku pracy. Absolwenci krakowskiej szkoły mogą znaleźć pracę w publicznych i prywatnych gabinetach dentystycznych, poradniach i klinikach dentystycznych, gabinetach profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w przedszkolach i szkołach. Szkoła policealna przygotuje Cię również do otwarcia własnej działalności gospodarczej. Aby znaleźć zatrudnienie, wystarczy ukończenie bezpłatnej szkoły higienistek stomatologicznych w Krakowie.

Higienistka stomatologiczna – jak wygląda nauka?

Jesteśmy jedną z niewielu krakowskich szkół, w których można poznać zawód od strony praktycznej – i to zupełnie bezpłatnie. Ponad połowę zajęć prowadzimy w gabinecie dentystycznym, abyś mógł ukończyć szkołę higienistek stomatologicznych i zdać egzamin państwowy na wysokim poziomie. Zajęcia odbywają się w weekendy, abyś mógł pogodzić naukę z innymi obowiązkami. Nasza kadra pedagogiczna to wykształceni praktycy, którzy posiadają rozległą wiedzę. Możesz czerpać z ich doświadczenia, rekrutując się do dwuletniej szkoły higienistek stomatologicznych w Krakowie. Twój wiek nie ma dla nas znaczenia. Wystarczy, że masz ukończoną szkołę średnią!