Ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz, a gdy ten klucz zdobędziesz to szczęśliwym będziesz – mówi słynne przysłowie. Od wykształcenia zależy w końcu, gdzie znajdziemy zatrudnienie oraz za jakie wynagrodzenie będziemy pracować – dlatego większość z nas szuka etatu w dziedzinie, która go interesuje. Praca staje się znacznie przyjemniejsza i efektywniejsza, gdy jest naszą pasją. Nigdy nie jest za późno na naukę i zdobywanie nowych kwalifikacji w liceum dla dorosłych. Małopolska, to region słynący z edukacji na wysokim poziomie, jedną ze szkół oferujących darmową naukę jest Centrum Edukacji Renoma. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy chcieliby uzupełnić swoje wykształcenie w trybie zaocznym. Lekcje odbywają się w co drugi weekend, dzięki czemu nie kolidują z dotychczasowymi obowiązkami.

Jak wygląda rekrutacja i nauka?

Dzięki wysokiej jakości kształcenia zdawalność jest wysoka w Liceum dla dorosłych Centrum Edukacji RENOMA w Krakowie. Rekrutacja trwa cały rok, a zajęcia można rozpocząć we wrześniu lub w lutym. Warunkiem wzięcia udziału w naborze jest wizyta w naszym sekretariacie oraz osobiste złożenie wymaganych dokumentów (pełna lista znajduje się w zakładce „rekrutacja”).

Pod okiem specjalistów

Zaangażowanie naszej kadry sprawia, że uczestnictwo w zajęciach jest nie tylko pożyteczne, ale również staje się przyjemnością.

Liceum umożliwia zdobycie wykształcenia średniego oraz przygotowania i podejścia do egzaminu maturalnego. Absolwenci szkoły mogą ubiegać się o przyjęcie do szkoły policealnej lub na studia wyższe (po zdaniu egzaminu dojrzałości).

Do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych przyjmowani są:

• absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej,
  • absolwenci gimnazjów (pod warunkiem ukończenia 18. roku życia),
  • absolwenci zasadniczych szkół zawodowych.

Nauka trwa 4 lata (8 semestrów) w systemie zaocznym. Po jej zakończeniu możliwe jest podejście do egzaminu maturalnego.

Absolwenci szkoły otrzymują świadectwo ukończenia Liceum Ogólnokształcącego na druku MEN oraz świadectwo dojrzałości (w przypadku jego pozytywnego wyniku).

Zajęcia odbywają się w co drugi weekend.

Oddział Kraków

ul. Kremerowska 15/2