Florystyka jest dziedziną botaniki, ale również gałęzią sztuki, przez którą wyraża się emocje i nastrój wykorzystując do tego celu kwiaty i rośliny ozdobne. Pierwszą informację na temat tego zawodu można znaleźć w „Przeglądzie Tygodniowym” z 1990 roku: „Absolwentka SGGW, uznana florystka, czyli specjalistka od układania roślin w bukiety i kompozycje… „.

Florystyka jest obecnie bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną zawodową. Dobry florysta potrafi:

Ponadto Floryści znają się np. na szkodnikach, na wymaganiach poszczególnych roślin, potrafią rozpoznać choroby, umieją hodować rośliny w hydroponice, która przez ostatnie lata staje się bardzo popularna.

Chcesz nabyć te i inne umiejętności? Nie czekaj! Aplikuj do Centrum Edukacji Renoma już dziś! Nasza wykształcona i pełna poczucia estetyki Florystka zarazi Cię pasją i sprawi, że spojrzysz na rośliny w inny sposób – jako środek wyrazu twórczego.

Rekrutacja:
https://szkolarenoma.pl/rekrutacja

CENTRUM EDUKACJI RENOMA, ul. Kremerowska 15, Kraków
506 316 099