200 zł za semestr
zaoczny i dzienny
Kod zawodu: 514207
Kwalifikacja: FRK.04

1. Technik usług kosmetycznych – opis zawodu.

Technik usług kosmetycznych to zawód, który zajmuje się kompleksową pielęgnacją i upiększaniem ciała. Chociaż związany jest z obszarem medycyny estetycznej, nie należy bezpośrednio do grupy zawodów medycznych.
Osoba pracująca w tym zawodzie, nie tylko dba o wygląd klientów, ale także o ich dobre samopoczucie. Technik usług kosmetycznych jest odpowiedzialny za dobór odpowiednich produktów i technik w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Wymaga to od niego nie tylko umiejętności technicznych, ale również wiedzy o pielęgnacji skóry, anatomii oraz o trendach w branży kosmetycznej. Zawód kosmetyczki daje możliwość kreatywnego wyrażania siebie.

2. Uprawnienia i obowiązki dyplomowanego Technika usług kosmetycznych.

Technik usług kosmetycznych posiada określone uprawnienia, które umożliwiają mu wykonywanie różnorodnych zabiegów kosmetycznych. Osoba pracująca w tym zawodzie może zajmować się manicurem, pedicurem, depilacją, makijażem, a także pielęgnacją skóry i masażem. Technik usług kosmetycznych może również wykonywać zabiegi z użyciem specjalistycznego sprzętu, jak na przykład zabiegi z użyciem lasera.
Do obowiązków Kosmetyczki należy doradztwo w zakresie pielęgnacji skóry, dobór odpowiednich kosmetyków oraz udzielanie porad dotyczących utrzymania zdrowego i atrakcyjnego wyglądu. Ważnym zadaniem Technika usług kosmetycznych jest również utrzymanie czystości i higieny w miejscu pracy oraz przestrzeganie zasad bhp.

3. Środowisko pracy Technika usług kosmetycznych.

Kosmetyczka może pracować w różnych miejscach, zależnie od swoich preferencji i umiejętności. Jednym z najczęstszych miejsc pracy Technika usług kosmetycznych są salony kosmetyczne i SPA. Może on znaleźć zatrudnienie również w hotelach, salonach urody, klinikach medycyny estetycznej, a nawet na pokładzie statków wycieczkowych. Niektóre Kosmetyczki decydują się także na otwarcie własnego gabinetu kosmetycznego lub prowadzenie działalności w formie freelancerki.

4. Dlaczego warto zostać Kosmetyczką?

Warto zostać Technikiem usług kosmetycznych z wielu powodów. Przede wszystkim, praca w branży kosmetycznej daje możliwość pomagania klientom w poprawie wyglądu i samopoczucia. Ponadto, praca Kosmetyczki wiąże się z kreatywnością, dając możliwość eksperymentowania z różnymi technikami i trendami w dziedzinie makijażu, pielęgnacji skóry i paznokci. Co więcej, branża kosmetyczna oferuje wiele możliwości rozwoju zawodowego i edukacji. Praca Kosmetyczki w wielu przypadkach może dać Ci swobodę w dostosowaniu harmonogramu pracy do Twoich prywatnych potrzeb, dzięki elastycznym godzinom pracy. Bycie Technikiem usług kosmetycznych to również szansa na budowanie własnego biznesu i samodzielną karierę.

5. Zarobki Technika usług kosmetycznych w Polsce w 2023 roku.

Według danych statystycznych, średnie wynagrodzenie Kosmetyczki w Polsce wynosi około 3500 zł brutto miesięcznie. Warto jednak zauważyć, że zarobki mogą się różnić w zależności od miejsca pracy oraz posiadanych umiejętności. Dodatkowe kursy i szkolenia mogą pozwolić Kosmetyczce na zarobek rzędu 5-6 tys. zł na rękę. Co więcej, Technicy usług kosmetycznych pracujący na własny rachunek, mają większą swobodę w ustalaniu cen i mogą zarabiać więcej. Przyjmuje się, że przy stałej bazie zadowolonych klientów, miesięczny zarobek Kosmetyczki może osiągać 7-10 tysięcy.

6. Kto może zostać Technikiem usług kosmetycznych?

Nie musisz podejmować studiów. Kosmetyczką może zostać każdy, kto ukończył szkołę średnią (nie jest wymagane zdanie matury), a następnie podjął naukę zawodu Technika usług kosmetycznych w szkole policealnej i zdał egzamin zawodowy potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

7. Gdzie można nauczyć się zawodu Kosmetyczki?

Technik usług kosmetycznych to zawód, którego nauczysz się w szkole policealnej.
Po ukończeniu kierunku w Szkole Policealnej RENOMA w Krakowie i zdaniu egzaminu zawodowego otrzymasz certyfikat i dyplom, które potwierdzą Twoje kwalifikacje zawodowe i umiejętności.

8. Technik usług kosmetycznych w Szkole Policealnej RENOMA w Krakowie.

Nauka zawodu Kosmetyczki trwa cztery semestry (dwa lata) i kończy się państwowym egzaminem zawodowym z kwalifikacji FRK.04 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych.

Nauka w Szkole Policealnej RENOMA w Krakowie odbywa się co dwa tygodnie w weekendy lub w trybie dziennym (wtorki, środy i czwartki).
Program nauczania na kierunku Technik usług kosmetycznych zgodny jest z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej.

9. Jak zapisać się do Szkoły Policealnej RENOMA w Krakowie?

Na kierunek Technik usług kosmetycznych w Szkole Policealnej RENOMA w Krakowie możesz zapisać się ONLINE. Wystarczy, że wypełnisz formularz rekrutacji dostępny tutaj: https://szkolarenoma.pl/rekrutacja.

Przedmioty zawodowe realizowane na kierunku Technik usług kosmetycznych

• Podstawy dermatologii.
  • Podstawy anatomii i fizjologii.
  • Podstawy fizykoterapii.
  • Kosmetyka.
  • Preparatyka kosmetyczna.
  • Pracownia kosmetyki twarzy.
  • Pracownia kosmetyki dłoni i stóp.
  • Pracownia kosmetyki ciała.
  • Pracownia makijażu i stylizacji.
  • Podstawy zdrowego żywienia.

Oddział Kraków

ul. Kremerowska 15/2