4 semestry
zaoczny
Kod zawodu: 325402
Kwalifikacja: MED.10

1. Kim jest Technik masażysta?

Technik masażysta to osoba posiadająca specjalistyczną wiedzę i umiejętności w dziedzinie masażu. Jest to zawód medyczny, który skupia się na wykonywaniu różnych technik masażu w celu redukcji bólu, napięcia mięśniowego, stresu oraz poprawy zdrowia i samopoczucia pacjentów. Wymaga posiadania odpowiedniego wykształcenia, umiejętności manualnych i empatii.

2. Gdzie może pracować Technik masażysta?

Technik masażysta może pracować w różnorodnych miejscach, zapewniając swoje usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i w ramach zorganizowanych instytucji. Technik masażysta znajdzie zatrudnienie w SPA i ośrodkach odnowy biologicznej, gabinetach masażu, klinikach rehabilitacyjnych, klubach fitness i centrach sportowych oraz w szpitalach i klinikach medycznych. Ma też możliwość otwarcia własnego gabinetu masażu lub prowadzenia mobilnej praktyki, w ramach której można odwiedzać klientów w ich domach lub biurach.

3. Uprawnienia Technika masażysty.

Dyplomowany Technik masażysta może wykonywać różne techniki masażu, takie jak masaż klasyczny, masaż sportowy, masaż relaksacyjny czy masaż leczniczy. Technik masażysta może pracować z różnymi grupami osób: z osobami starszymi, sportowcami, osobami z urazami czy osobami z dolegliwościami układu mięśniowo-szkieletowego.

4. Jak zostać Technikiem masażystą?

Praca technika masażysty wymaga posiadania zaawansowanej wiedzy, dlatego konieczne jest zdobycie odpowiedniego wykształcenia, które służy zapewnieniu wysokiej jakości usług oraz bezpieczeństwa pacjentów.
Aby zostać technikiem masażu, należy ukończyć studia lub medyczną szkołę policealną. Po ukończeniu kierunku Technik masażysta w Medycznej Szkole Policealnej, RENOMA w Krakowie i zdaniu egzaminu zawodowego otrzymasz certyfikat i dyplom, które potwierdzą Twoje kwalifikacje zawodowe i umiejętności.

5. Dlaczego warto zostać Technikiem masażu?

Wybór kariery Technika masażysty jest korzystny z wielu powodów. Przede wszystkim, wraz ze wzrostem świadomości ludzi na temat korzyści płynących z masażu, zapotrzebowanie na wykwalifikowanych masażystów stale rośnie. To oznacza większe szanse na znalezienie pracy i stabilność zawodową.
Dodatkowo, różnorodność miejsc, w których Technik masażysta może podjąć zatrudnienie, otwiera mu wiele możliwości i pozwala dostosować pracę do preferencji i zainteresowań.
Zawód Technika masażysty daje również satysfakcję i poczucie spełnienia. Zwłaszcza, kiedy obserwuje się pozytywne efekty swojej pracy.

6. Zarobki Technika masażysty w Polsce.

Średnie wynagrodzenie Technika masażysty w Polsce wynosi około 3000-5000 zł brutto miesięcznie. Warto jednak podkreślić, że zarobki Technika masażysty wzrastają wraz z doświadczeniem, zdobytymi umiejętnościami i specjalizacjami. Mogą też różnić się w zależności od regionu kraju. W większych miastach, jak na przykład Kraków, gdzie popyt na usługi masażu jest większy, wynagrodzenie może być wyższe.

7. Technik masażysta w Medycznej Szkole Policealnej RENOMA w Krakowie.

Dyplom Technika masażysty możesz bezpłatnie zrobić w Niepublicznej Medycznej Szkole Policealnej RENOMA w Krakowie.
Nauka zawodu trwa cztery semestry (dwa lata) i kończy się państwowym egzaminem zawodowym z kwalifikacji MED.10 Świadczenie usług w zakresie masażu.

Nauka w Medycznej Szkole Policealnej RENOMA w Krakowie odbywa się w weekendy.
Program nauczania na kierunku Technik masażysta zgodny jest z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej.

8. Jak zapisać się do Medycznej Szkoły Policealnej RENOMA w Krakowie?

Na kierunek Technik masażysta w Medycznej Szkole Policealnej RENOMA w Krakowie możesz zapisać się ONLINE. Wystarczy, że wypełnisz formularz rekrutacji dostępny tutaj: https://szkolarenoma.pl/rekrutacja.

Przedmioty zawodowe realizowane na kierunku Technik masażysta

• Podstawy fizjoterapii.
  • Wybrane zagadnienia kliniczne.
  • Teoria masażu.
  • Pracownia fizjoterapii.
  • Pracownia masażu.
  • Pracownia masażu sportowego.
  • Anatomia i fizjologia.
  • Zdrowie publiczne.