100 zł za semestr
zaoczny
Kod zawodu: 334306
Kwalifikacja: EKA.01

1. Kim jest Technik administracji?

Technik administracji to zawód, który wymaga szerokiej wiedzy z zakresu organizacji i prowadzenia dokumentacji w różnych instytucjach. Technik administracji zajmuje się przygotowaniem i archiwizacją dokumentów, obsługą korespondencji oraz zarządzaniem terminami i spotkaniami. Pełni kluczową rolę w zapewnieniu sprawnego funkcjonowania biura czy instytucji.
Technik administracji nie jest zawodem trudnym pod warunkiem, że podejmuje się go osoba zdyscyplinowana, uważna i skrupulatna.

2. Zakres obowiązków i uprawnienia Technika administracji.

Oprócz szerokiej gamy zadań związanych z organizacją i zarządzaniem dokumentacją, Technik administracji posiada też inne obowiązki. Do jego zadań należy przygotowanie raportów i prezentacji, zarządzanie bazami danych oraz dbanie o poufność informacji. Dodatkowo, Technik administracji często współpracuje z innymi działami i zespołami, zapewniając sprawną komunikację i koordynację działań.
W zakresie uprawnień, Technik administracji może mieć dostęp do poufnych danych i informacji.

3. Środowisko pracy Technika administracji.

Absolwent kierunku Technik administracji może pracować zarówno w małych firmach jak i gigantycznych przedsiębiorstwach, wszelkich urzędach, organizacjach prywatnych, administracji publicznej (w tym policji), instytucjach rządowych o różnym charakterze. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba czuwania nad prawidłowym funkcjonowaniem biura, niezbędna jest obecność Technika administracji.

4. Kto może zostać Technikiem administracji?

Nie musisz podejmować wymagających studiów, by zdobyć zawód. Technikiem administracji może zostać każdy, kto ukończył szkołę średnią (nie jest wymagane zdanie matury), a następnie podjął bezpłatną naukę zawodu Technika administracji w szkole policealnej i zdał egzamin zawodowy potwierdzający kwalifikacje.

5. Czy warto zostać Technikiem administracji?

Technik administracji to na pewno zawód przyszłościowy. Dopóki istnieją urzędy i przedsiębiorstwa, dopóty będzie potrzeba szeroko ujętego wsparcia administracyjnego. Jest to zawód dający wiele możliwości zatrudnienia oraz wszechstronnego rozwoju. Wyjątkowo atrakcyjna wydaje się możliwość osiągania awansu w rozmaitych strukturach firm.

6. Zarobki Technika administracji w Polsce.

Na podstawie statystyk publikowanych przez portale internetowe, zarobki Technika administracji szacuje się między 4220 zł a 6740 zł brutto.
Zarobki te, jak w przypadku wszystkich innych zawodów, będą zróżnicowane z uwagi na: doświadczenie osoby zatrudnionej, zakres jej obowiązków i rodzaj zawartej z nią umowy, kondycję pracodawcy i wreszcie region kraju.

7. Jak zostać Technikiem administracji?

Zawód Technika administracji zdobędziesz w bezpłatnej szkole policealnej. Nie musisz mieć zdanej matury, aby otrzymać dyplom Technika administracji. Wystarczy, że posiadasz wykształcenie średnie (to znaczy, że ukończyłeś liceum bądź technikum).
Po ukończeniu zaocznego kierunku Technik administracji w Szkole Policealnej RENOMA w Krakowie i zdaniu egzaminu zawodowego otrzymasz certyfikat i dyplom, które potwierdzą Twoje kwalifikacje zawodowe i umiejętności.

8. Technik administracji w Szkole Policealnej Renoma w Krakowie.

Nauka zawodu trwa cztery semestry (dwa lata) i kończy się państwowym egzaminem zawodowym z kwalifikacji EKA.01. Obsługa klienta w jednostkach administracji.

Nauka odbywa się w weekendy (co druga sobota i niedziela), a program nauczania na kierunku Technik administracji zgodny jest z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej.

9. Jak zapisać się do Szkoły Policealnej RENOMA w Krakowie na kierunek Technik administracji?

Na bezpłatny kierunek Technik administracji w Szkole Policealnej RENOMA w Krakowie możesz zapisać się ONLINE. Wystarczy, że wypełnisz formularz rekrutacji dostępny tutaj: https://szkolarenoma.pl/rekrutacja.

Przedmioty zawodowe realizowane na kierunku Technik administracji

• Organizacja pracy biurowej.
  • Podstawy prawa administracyjnego.
  • Podstawy prawa cywilnego.
  • Podstawy prawa pracy.
  • Podstawy prawa finansowego.
  • Ekonomiczne podstawy funkcjonowania przedsiębiorstw.
  • Pracownia pracy biurowej.
  • Postępowanie w administracji.

Oddział Kraków

ul. Kremerowska 15/2