Higienistka stomatologiczna Kraków

Przygotowywanie znieczulenia to jedna z wielu umiejętności praktycznych, którą podczas nauki zawodu poznają Higienistki stomatologiczne.

Opanowanie tej sztuki jest kluczowe dla późniejszego wykonywania pracy zawodowej, ponieważ podawanie znieczulenia miejscowego jest główną techniką kontroli bólu w stomatologii. Bez niego przeprowadzenie leczenia stomatologicznego w wielu przypadkach byłoby po prostu niemożliwe.

Stosowane w stomatologii znieczulenie miejscowe polega na wstrzyknięciu roztworu znieczulającego w sąsiedztwie nerwów, które zapewniają czucie w obszarze jamy ustnej, w którym zostanie zastosowane leczenie. Roztwór znieczulający czasowo hamuje powstawanie i przewodzenie impulsów nerwowych, umożliwiając w ten sposób bezbolesne przeprowadzenie leczenia stomatologicznego.

Jeśli i Ty marzysz o podjęciu pracy w dziedzinie stomatologii, odwiedź naszą stronę i złóż formularz rekrutacji do Medycznej Szkoły Policealnej Renoma w Krakowie:
https://szkolarenoma.pl/rekrutacja

Uwaga! Zapisy na bieżący semestr prowadzimy tylko do końca marca!