Higienistka stomatologiczna Kraków

Nie jest tajemnicą, że higienistki stomatologiczne odgrywają ważną rolę w zapewnianiu wysokiej jakości opieki nad naszymi zębami. Aby zagwarantować swoim pacjentom bezpieczną i skuteczną opiekę, każda higienistka powinna rozumieć i znać właściwe techniki nakładania koferdamu.

Na zajęciach praktycznych u naszych higienistek dowiedzieliśmy się, jak duże znaczenie ma właśnie zakładanie koferdamu podczas wykonywania leczenia endodontycznego i w stomatologii zachowawczej.

Koferdam to specjalistyczne urządzenie służące do odizolowania jednego lub więcej zębów. Używany jest w stomatologii zamiast wałeczków ligniny, które wkładane są między zęby a dziąsła w celu wchłaniania nadmiaru śliny podczas zabiegu dentystycznego.

Właściwie założony koferdam chroni wrażliwe tkanki jamy ustnej oraz dziąsła, chroni przed zainfekowaniem systemu kanałów korzeniowych bakteriami z jamy ustnej oraz zwiększa ogólne bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu.

Na fotorelacji z zajęć możecie podejrzeć technikę jego zakładania.

#teamrenoma