Terapeuta zajęciowy

Z wielką satysfakcją przedstawiamy Wam Panią Monikę – kolejną ważną postać naszej Renomowej rodzinki.

Pani Monika Góra jest terapeutą zajęciowym w placówce wsparcia dziennego dla seniorów, Magistrem pracy socjalnej oraz absolwentką Akademii Polskiego Filmu.

Ukończyła również studia podyplomowe z „Terapii zajęciowej w systemie kształcenia zawodowego”, które przygotowały ją do pracy w Centrum Edukacji Renoma.

Pani Monika naucza przedmiotów zawodowych na kierunku Terapeuta zajęciowy.

Podczas prowadzenia zajęć pani Monika stara się stawiać na inwencję twórczą słuchaczy zgodnie z maksymą „nie mów ludziom, jak mają coś zrobić; powiedz im co mają zrobić, a oni zaskoczą cię pomysłowością”. I jak sama mówi: „zaskakują – często najbardziej siebie, odkrywając z radością nieuświadomione, czasem uśpione przez lata talenty… by potem rozwijać je i dzielić się nimi z innymi”.

Pani Monika jest nauczycielem, który stara się przekazywać Słuchaczom doświadczenia ze swojej pracy zawodowej. Sama też chętnie czerpie wiedzę z doświadczeń słuchaczy, wykonujących już zawód terapeuty lub zawody pokrewne. Wymiana doświadczeń jest dla pani Moniki bezcenna.

Prywatnie uwielbia kontakt z naturą – długie spacery i wycieczki rowerowe. Ma również wiele hobby. Od prac manualnych i tworzenia „czegoś z niczego”, przez pilates i nordic walking, po pisanie i prowadzenie treningów pamięci.

Niewątpliwie jest wyjątkowym nauczycielem i wspaniałą osobowością. Mamy wielkie szczęście, że jest z nami na pokładzie Renomy.

#teamrenoma
#zespółrenomy
#środazrenomą