Technik usług kosmetycznych Kraków

Już niedługo widzimy się z Tobą, przyszła Kosmetyczko, na pierwszych zajęciach w nowym semestrze.

Zakładamy, że głodna wiedzy przygotowałaś już notatnik!

Aby umilić oczekiwanie, dzielimy się z Tobą fascynującymi tajnikami pielęgnacji skóry, wykorzystywanymi w różnych częściach świata. Być może zainspirują Cię do zgłębienia tego zagadnienia w trakcie semestru i odkrycia nowych metod dbania o skórę Twoich klientek.

Jak wygląda tradycyjna pielęgnacja w odmiennych kulturach?

JAPONIA znana jest z wykorzystywania naturalnych składników i delikatnych metod. Jednym z kluczowych elementów japońskiej pielęgnacji skóry jest dwuetapowy proces oczyszczania, który obejmuje używanie olejku do demakijażu i mydła oczyszczającego. Popularne są także tradycyjne maski oparte na składnikach takich jak ryż, zielona herbata i algi.

W INDIACH pielęgnacja skóry opiera się na starożytnych technikach Ayurvedy. Jednym z popularnych składników jest mleko, które stosuje się w kąpielach i maseczkach. Również kurkuma, sandałowiec i aloes są często wykorzystywane w indyjskich kosmetykach. Ponadto, masaże olejkami roślinnymi odgrywają kluczową rolę w pielęgnacji skóry.

MAROKO znane jest z pielęgnacji skóry za pomocą oleju arganowego. Olej ten jest bogaty w składniki odżywcze. Stosuje się go nawilżania i odżywiania skóry. W marokańskiej tradycji stosuje się również glinkę rhassoul, jako naturalne mydło i maseczkę oczyszczającą.

Jesteśmy ciekawi czy któryś z wymienionych kosmetyków jest Ci znany i obecny w Twojej kosmetyczce?
A może czymś Cię zaskoczyliśmy?

Daj znać, jeśli chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej!

P.S. Rekrutacja w Centrum Edukacji Renoma trwa! Wciąż możesz zostać Technikiem usług kosmetycznych.

Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy:
https://szkolarenoma.pl/rekrutacja

#pielęgnacjaskóry #tradycjeświata #kosmetologia #szkoładladorosłych #szkołapolicealna #kraków #rekrutacja