Terapeuta zajęciowy Kraków

Słuchacze kierunku Terapeuta zajęciowy na zajęciach praktycznych z panią Jadwigą nauczyli się krok po kroku, jak stworzyć piękną makramę. Dodatkowo poznali przy tym jej poprawiające nastrój właściwości.

Obejrzyjcie zdjęcia i zobaczcie, jak pięknie wyszła im ta praca zespołowa.

A w ramach ciekawostki dodamy, że: tkactwo jest jedną z najstarszych form sztuki i historycznie było wykorzystywane do celów praktycznych, takich jak tworzenie ciepłej odzieży i koców. Obecnie proces tworzenia tkanego elementu ma również wartość terapeutyczną i może być skutecznie wykorzystywany w grupach terapeutycznych.

Badania wykazują, że pacjenci cierpiący na dolegliwości, takie jak demencja czy choroba Alzheimera, są w stanie zmniejszyć negatywne objawy i zachowania podczas angażowania się w sztukę i rękodzieło.

Poprawiona koncentracja, redukcja stresu i ogólne poczucie sukcesu są częstymi rezultatami tworzenia makramy, robienia na drutach, tkania i innych metod rękodzieła.

#teamrenoma