Asystentka Higienistka Stomatologiczna Kraków

Tak sobie myślimy, że cudowny jest ten rok szkolny. I chociaż czasem trudno jest w sobotę czy niedzielę wstać skoro świt, by otworzyć dla Was szkołę, to możliwość podglądania, co ciekawego robicie na zajęciach praktycznych wynagradza wszystko!

W miniony weekend poprzeszkadzaliśmy trochę na zajęciach praktycznych u Asystentek Stomatologicznych, które ćwiczyły przygotowywanie wycisków protetycznych. Nie udało nam się zapamiętać dokładnych proporcji alginatów i wody destylowanej do poprawnego wyrobienia masy wyciskowej (chyba jednak pora była zbyt wczesna). Za to zapamiętaliśmy, że wycisk stanowi jeden z najważniejszych elementów wielu procedur stomatologicznych, gwarantując ich dokładność i rzetelność, a więc i końcowy efekt zabiegów.

Wyciski protetyczne wykonuje się najczęściej w protetyce i ortodoncji, przed założeniem:

Uwierzcie lub nie, ale bardzo to było ciekawe!

P.S. Jeśli Was też interesują tematy związane ze stomatologią, ortodoncją czy protetyką, zapraszamy do trwającej rekrutacji na semestr zimowy. W Szkole Policealnej Renoma w Krakowie wciąż mamy wolne miejsca na kierunkach: Asystentka stomatologiczna i Higienistka stomatologiczna.

Rekrutacja tutaj:
https://szkolarenoma.pl/rekrutacja