Dzień walki z wypaleniem zawodowym

Wypalenie zawodowe to szczególny rodzaj stresu związanego z pracą – stan fizycznego i emocjonalnego wyczerpania, który wiąże się również z poczuciem zmniejszonych osiągnięć i utraty tożsamości osobistej.

Bez względu na przyczynę wypalenie zawodowe może wpłynąć na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne!
Zwykle wiąże się z ono uczuciem całkowitego wyczerpania, które nie znika przy normalnych taktykach powrotu do zdrowia, takich jak czas wolny, weekend bez pracy lub wakacje.

Nie jesteś pewien czy wypalenie zawodowe dotyczy również Ciebie?

Odpowiedz sobie na poniższe pytania:

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, być może właśnie doświadczasz wypalenia zawodowego.

Niezależnie od tego, czy tylko rozpoznajesz sygnały ostrzegawcze o zbliżającym się wypaleniu, czy już przekroczyłeś punkt krytyczny, próba kontynuowania tego, co dotychczas, spowoduje tylko dalsze emocjonalne i fizyczne szkody. Może właśnie nadszedł czas, aby zatrzymać się i obrać inny kierunek?

Co możesz dla siebie zrobić?

Po pierwsze porozmawiaj z przełożonym. Powiedz śmiało i otwarcie o swoich obawach. Zastanówcie się wspólnie, czy jest coś, co można polepszyć, usprawnić, zmienić, by pracowało Ci się lepiej.

A jeśli to nie pomoże, rozważ zmianę pracy. To najskuteczniejszy sposób na pozbycie się wszelkich dolegliwości związanych z wypaleniem zawodowym.

W Centrum Edukacji Renoma pomożemy Ci z wyborem nowego zawodu.

Sprawdź, jakie możliwości otwieramy przed Tobą:

lub zadzwoń, jeśli potrzebujesz podpowiedzi

Centrum Edukacji Renoma ul. Kremerowska 15/2, KRAKÓW