Taping rehabilitacyjny

Taping, inaczej zwany plastrowaniem, to jedna z najnowocześniejszych metod leczenia kontuzji i urazów.

Do jego wykonania używa się taśm elastycznych i nieelastycznych. Plastry elastyczne przyczyniają się do złagodzenia bólu, usunięcia obrzęku oraz polepszenia pracy mięśni i stawów. Z kolei plastrów nieelastycznych używa się aby odciążyć kontuzjowane miejsce, poprzez ograniczenie ruchomości stawu.

Zapraszamy wszystkich Masażystów, Fizjoterapeutów oraz osoby zainteresowane metodą Tapingu na 2-dniowe szkolenie, które odbędzie się w dniach 14-15 września 2019 w godzinach 9:00-15:00.

Szkolenie prowadzi pani Ania Słowik – absolwentka AWF na kierunku Fizjoterapii. Pani Ania ukończyła dodatkowo mnóstwo szkoleń z zakresu m.in. Masażu Tkanek Głębokich, Terapii Wisceralnej, Terapii Manualnej, Terapii N.A.P. oraz Diagnostyki kończyny górnej. Na co dzień pracuje jako Fizjoterapeuta, jest szkoleniowcem oraz wykładowcą w Centrum Edukacji Renoma na kierunku Technik Masażysta.

Każdy uczestnik kursu, po zdaniu egzaminu końcowego, otrzymuje zaświadczenie na druku MEN, Certyfikat oraz Profesjonalny skrypt ze szkolenia.

Cena szkolenia: 699 zł.

Czas szkolenia: 16 godzin szkoleniowych.

PROGRAM SZKOLENIA:

  1. Wprowadzenie do metody Tapingu: historia, właściwości tapingu, możliwości zastosowania.
  2. Wpływ Tapingu na poszczególne tkanki i układy.
  3. Wskazania i p/wskazania do stosowania plastrów.
  4. Formy aplikacji: mięśniowa, więzadłowa, korekcyjna, limfatyczna.
  5. Aplikacja mięśniowa na: m. czworoboczny, m. naramienny, m. dwugłowy ramienia, m. trójgłowy ramienia, m. podłopatkowy, m. dźwigacz łopatki, m. MOS, m. czworogłowy uda, mm. kulszowo-goleniowe, m. naprężacz powięzi szerokiej, m. gruszkowaty, m. trójgłowy łydki, m. piszczelowy przedni, m. piersiowy większy, m. piersiowy mniejszy, m. prosty brzucha, m. skośny zewnętrzny, m. skośny wewnętrzny, m. przywodziciel wielki uda, m. najszerszy grzbietu, m. równoległoboczny, przepona.
  6. Aplikacje na więzadła i ścięgna, np.: więzadła poboczne kolana, więzadło rzepki, ścięgno Achillesa, więzadła stawu skokowego, więzadła kręgosłupa, więzadła nadgarstka, więzadła stawów międzypaliczkowych, staw barkowo- obojczykowy.
  7. Aplikacje w wybranych schorzeniach m. in: bóle odcinka szyjnego kręgosłupa, bóle odcinka lędźwiowego, złamanie żeber, ograniczona rotacja zewnętrzna ramienia, rwa kulszowa, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, stożek rotatorów, cieśń nadgarstka, zapalenie rozcięgna podeszwowego, uszkodzenie nerwu twarzowego, aplikacja na bliznę po cesarskim cięciu, syndrom pasma biodrowo-piszczelowego, problemy stawu skroniowo- żuchwowego, ostroga piętowa.
  8. Wybrane aplikacje limfatyczne: np. po mastektomii, po operacji stawu biodrowego, stawu kolanowego, po skręceniu stawu skokowego.
  9. Wybrane aplikacje korekcyjne: skolioza, plecy okrągłe, kolana szpotawe, koślawe, nieprawidłowe ustawienie stóp, głowa ustawiona w protrakcji, wysunięte barki, haluksy.

➡ Zapisy i więcej informacji przez messenger lub: m.kurc@szkolarenoma.pl | tel. 513-806-309