Technik usług kosmetycznych

Serdecznie zapraszamy do podjęcia nauki w Centrum Edukacji RENOMA na kierunku TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

Poniżej odpowiadamy na kilka najczęściej zadawanych przez Was pytań dotyczących kształcenia w tej dziedzinie.

▶️ Dla kogo jest ten kierunek?
Wszystkie osoby zainteresowane nowościami pojawiającymi się w świecie kosmetyki, które uwielbiają dbać o swoją cerę oraz dłonie i stopy z pewnością będą się czuły tutaj jak ryba w wodzie!

▶️ Czego można się nauczyć?
Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na specjalistów branży kosmetycznej uczymy jak przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne, jak również wizaż, manicure, pedicure czy depilację.

▶️ Jakie są perspektywy zatrudnienia?
 Absolwenci pierwszego roku są uprawnieni do wykonywania zabiegów kosmetycznych na twarzy, natomiast po pełnym kursie – również do zabiegów obejmujących ciało, dłonie oraz stopy. Po zdobyciu tytułu można rozpocząć pracę w gabinetach kosmetycznych, SPA, wellness, gabinetach odnowy biologicznej czy firmach produkujących kosmetyki.

▶️ Ile trwa kierunek i w jakim systemie odbywają się zajęcia?
Nauka na tym kierunku trwa dwa lata (cztery semestry) i kończy się egzaminem państwowym z kwalifikacji AU.61 – Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy (po pierwszym roku) i AU.62 – Wykonywanie zabiegów kosmetycznych dłoni, ciała i stóp (po drugim roku). Zajęcia odbywają się w formie zaocznej (co drugi weekend) oraz dziennej (trzy dni w tygodniu).

▶️ Czy zajęcia odbywają się także w formie praktycznej?
50% stanowi nauka praktyki – stawiamy przede wszystkim na opanowanie praktycznych umiejętności, które są niezbędne do rozpoczęcia pracy w zawodzie, ale nie pomijamy również teorii – wiedza przekazywana podczas kursów to najistotniejsze informacje.

▶️ Czy to naprawdę jest darmowe?
TAK! U nas zdobędziesz zawód zupełnie bezpłatnie! Nie płacisz czesnego, wpisowego ani opłat za egzaminy.

Przekonaliśmy Cię?

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Sekretariatem, który rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości!

🏠 CENTRUM EDUKACJI RENOMA, UL. KREMEROWSKA 15/2, Kraków
☎️ 506 316 099
📧 krakow@szkolarenoma.pl
💻 www.szkolarenoma.pl