Terapeuta zajęciowy Kraków

Zawód terapeuty zajęciowego był praktykowany już w Starożytności. W końcu XVIII wieku i na początku XIX, kiedy rozwijało się szpitalnictwo zaczęto leczyć ludzi umysłowo chorych za pomocą pracy i zajęć. Za pioniera w tej dziedzinie uznaje się dr Philippe’a Pinel’a z Francji.

W Polsce faktyczny rozwój zawodu przypada na okres po drugiej wojnie światowej. Rozwijał się przy oddziałach psychiatrycznych, gruźliczych, rehabilitacji medycznej i sanatoriach.

Możemy wyróżnić następujące rodzaje terapii zajęciowej:

Jeśli chcesz nauczyć się w jaki sposób pomagać ludziom i jednocześnie stać się dla nich oparciem, a przy tym spełniać się zawodowo – zapraszamy do bezpłatnej nauki zawodu w Centrum Edukacji Renoma! Dysponujemy świetnie wyspecjalizowaną kadrą nauczycieli, którzy są pasjonatami i potrafią przekazywać wiedzę.

Zarezerwuj miejsce na kierunku już dzisiaj!

Rekrutacja: https://szkolarenoma.pl/rekrutacja
CENTRUM EDUKACJI RENOMA, ul. Kremerowska 15, Kraków
506 316 099